Ajánló honlap - PR

Könyvek áprilisban

Könyvújdonságok – Új könyvek, dedikálás és könyvbemutató; ajánló, ismertetés | Magvető | Athenaeum | Oravecz Imre | Hevesi Judit | Mona Awad | regény, regényfolyam, antilányregény, verseskötet Könyvek áprilisra – Magvető Kiadó Megjelent Oravecz Imre Kaliforniai fürj című regénye   Oravecz Imre: Kaliforniai fürj A rög gyermekei II. A Kaliforniai fürj Oravecz Imre bámulatos regényfolyamának,… Tovább »

Éles, pontos elemzés Orbánról

 Az utóbbi hónapok történéseit végiggondolva nekem olykor az a benyomásom, hogy minden látszat ellenére Orbán már nem a győzelemre játszik. És nem is a túlélésre. Tudat alatt bizonyosan érzi a vesztét éstisztább pillanataiban talán szintén felsejlik előtte, milyen súlyos bukás vár rá. Esetleg még tudatosul is benne, hogy amit sorozatosan tesz, azzal felgyorsítja saját maga… Tovább »

a T. Rex nagy slágerei

zenéjüket a mindig dallamos, de erőteljes, és módjával kemény hangzásokat is használó rock jellemezte. Fénykorában Bolan a tinik legnagyobb bálványai közé tartozott, a 70-es években elképzelhetetlen volt egy házibuli slágereik nélkül. Bár én ebből a stílusból mondjuk a Slade vagy a Roxy Music számait jobban szerettem, a T. Rex nagy slágerei mégis kitörölhetetlenek szép emlékeimből…. Tovább »

A lengyel jazz

A lengyel dzsessz egyébként különleges szerepet kapott az életemben. A 70-es évek végétől már rajongója voltam a műfajnak, de lemezekhez hozzájutni alig lehetett. Mígnem Budapesten felfedeztem A Lengyel Kultúra Házát az Andrássy út elején. Lemezbolt működött a földszintjén. Onnan hordtam haza a Polish Jazz sorozat jobbnál jobb darabjait. Komeda akkor már nem élt. De >>A… Tovább »

Lem és a másodfajú Maxwell-démon

Egy blogbéli PR-cikk újraközlés tanulsága Akkor nagyon elszégyelltem magam. Lem és a Kiberiáda! Hiszen kedvencem! Hogy mulaszthattam el, hogy közvetlenül erre utaljak!? Hogy esett ki a fejemből ez a történet?! Hogy írhattam azt, hogy Állítólag sci-fi szerzők alkották meg a másodfajú démont – ahelyett, hogy kedvenc szerzőm körül illő tiszteletkört tettem volna! Bizony, sem a jegyzet írásakor,… Tovább »

Dupka és a kard árnyéka

Biztosan akadnak olyan elvetemültek, akik látóidegeik rongálása céljából nézik a Tisza TV magyar adásait – a Vipera nem tartozik közéjük, így csak csökkentett mértékben tudja osztani Kárpátalja aranyszájú poétájának és Dupka és a kard árnyéka... Tovább »

Játékban élni

Valahol mindig perdül a kocka és pörög a rulett, valahol mindig felveszi vagy lecsapja egy játékos a kártyalapokat, odább teszi a bábot a táblán, számokat ikszel be a szerencsemezőben. Valahol mindig rúgják, dobják, elütik vagy megpöckölik a labdát, másutt biliárdgolyók koccannak, dominókövek illeszkednek egymáshoz, unalmat űznek a kirakott pasziánszok, összerakott puzzle-képek és kitöltött keresztrejtvények. Példátlanul… Tovább »

Erény-e a dilettantizmus?

 Hirtelen eszembe is jutnak a hőskör évei, amikor a magyar kultúrát, szót eleve gyanúval kezelő szovjet kultúrpolitika ellenében cenzurális viszonyok közepette igyekeztek bennünket mentoraink íróvá avatni. Megtörtént ez I. Sándor fiatal bölcsészhallgatóval is, akit egyszer mi, hasonszőrűek, pár leckével előrébb járva a vonatkozó ismeretekben, kérdőre vontunk: miért nem tartja be rímelő, látszólag hagyományos formájú verseiben… Tovább »

Internet és identitás

A világháló és a nemzeti identitás avagy hol van az interneten Kárpátalja? Ami lehetetlen politikai vagy földrajzi értelemben – az könnyen elérhetőa virtuális világban, ahol már együtt is vagyunk, ahol semmi sem választ el bennünket egymástól. A magyar honlapok összessége, az elérhető digitális anyag, a teljes levélforgalom, valamennyi fórum, blog és chat, és persze az… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!